Експерт

консалтинговий центр

УКРАЇНА
м. Тернопіль
вул. Замкова 14, оф. 235
тел./факс (0352) 43-37-71
моб. (067) 370-64-52
Пошук по сайту - введіть текст в поле
та натисніть клавішу Enter на клавіатурі

Новини

Прапор ІзраїлюНабула чинності підписана 21 липня 2010 року угода про безвізовий режим між Україною і Ізраїлем. Відтепер громадяни України й Ізраїлю зможуть відвідувати країни без віз на період, що не перевищує 90 днів, протягом 180 днів.

Ізраїльська влада розраховує, що такий крок збільшить у 2011 році кількість українських туристів на 40 відсотків – до 140 тисяч осіб – і принесе в економіку близько 100 мільйонів доларів. У Києві також вітають скасування візового режиму і теж сподіваються на збільшення потоку туристів та інвестицій.

На урочисту церемонію запровадження безвізового режиму прибудуть міністр туризму Ізраїлю Стас Місежников і делегація Ізраїлю, в складі якої представники ізраїльських державних органів, ділових кіл і туроператорів. 9-10 лютого ізраїльський міністр планує зустрітися з віце-прем`єр-міністром України Віктором Тихоновим і міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком.

09 лютого 2011 року набула чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про відмову від візових вимог для осіб, які користуються паспортами громадянина або службовими паспортами України та Держави Ізраїль, підписана 21 липня 2010 року у м.Єрусалимі та затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2010 № 837.

Угода передбачає взаємний безвізовий режим поїздок громадян України та Держави Ізраїль, які користуються паспортом для виїзду за кордон або службовим паспортом. При цьому, термін перебування без віз на території держави іншої сторони не повинен перевищувати 90 днів протягом 180 днів. Громадяни держав обох сторін та члени їхніх сімей, які виконують офіційну місію у консульському або дипломатичному представництві своєї держави, матимуть право в’їжджати, виїжджати та перебувати на території держав сторін без віз протягом усього терміну акредитації.

Набрання чинності українсько-ізраїльською Угодою про відмову від візових вимог для осіб, які користуються паспортами для виїзду за кордон або службовими паспортами України та Держави Ізраїль, сприятиме реалізації прав громадян України на свободу пересування, розвитку політичного діалогу з Ізраїлем і створює передумови для поглиблення двосторонньої співпраці в культурно-гуманітарній, науково-технічній, торговельній і туристичній сферах.

ГонконгУкраїна і Гонконг підписали угоду про скасування візового режиму.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні у Гонконгу міністр закордонних справ України Костянтин ГРИЩЕНКО та глава зовнішньополітичного відомства Гонконгу підписали Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Спеціального адміністративного району Сянган (Гонконг) КНР про взаємне скасування віз.

Підписання зазначеного документа відбулося в рамках офіційного візиту Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА у Гонконг.

Як відзначив на церемонії підписання глава держави, зазначена домовленість є практичним кроком, який сприятиме активізації економічного співробітництва України і Гонконгу та значно спростить взаємні візити представників ділових кіл двох держав.

Відповідно до угоди безвізовий режим між Україною і Гонконгом скасовується з 4 листопада.

Угода також не потребує ратифікації між парламентами.

В рамках цього візиту також була підписана Угода між Державною митною службою України та Департаментом митних зборів і акцизів САР Сянган (Гонконг) про співробітництво і взаємну адміністративну допомогу в митних справах.

Джерело: unian.net

Подвійне громадянствоПарламент ухвалив у першому читанні закон, що передбачає додаткові важелі впливу на українців з тим, щоб вони не приймали подвійного громадянства.

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо громадянства». Законопроектом (реєстр. №5318) пропонується встановити додаткові законодавчі механізми запобігання випадкам подвійного громадянства, а також обмеження деяких прав громадян України, які одночасно перебувають у громадянстві (підданстві) іншої держави, та/або отримали дозвіл іншої держави на постійне проживання на її території чи оформили документи на виїзд на постійне проживання за межі України.

Зокрема, змінами до Закону «Про громадянство України» пропонується встановити обов’язок для осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням, осіб, яких прийнято до громадянства або поновлено у громадянстві України, повернути паспорт іноземної держави уповноваженим органам цієї держави.

Згідно з документом про повернення паспорта іноземної держави відповідні особи повинні повідомити про це спеціально уповноважений орган виконавчої влади України з питань громадянства чи підпорядкований йому орган за місцем проживання або дипломатичне представництво чи консульську установу України за місцем проживання за кордоном.

Чинний закон пропонується також доповнити статтею 251, якою визначаються повноваження інших державних органів (крім виписаних у статтях 24 і 25) та органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань у сфері громадянства. Так, зазначені органи за запитом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань громадянства чи підпорядкованих йому органів або Міністерства закордонних справ України перевірятимуть у межах своїх повноважень наявність підстав, з яких набуття громадянства України, прийняття до громадянства України або вихід з громадянства України не допускається.

У разі виявлення факту одночасної належності громадянина України до громадянства (підданства) іншої держави відповідну інформацію направлятимуть до спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади України з питань громадянства чи підпорядкованих йому органів або до Міністерства закордонних справ України, залежно від місця проживання відповідної особи.

Законопроектом передбачається також внесення змін до низки законів України в частині встановлення обмежень для осіб, які одночасно з громадянством України перебувають у громадянстві (підданстві) іншої держави або отримали дозвіл іншої держави на постійне проживання на її території чи оформили документи на виїзд на постійне проживання за межі України, повідомив УНІАН.

Джерело: «Дзеркало тижня» №6, 20 лютого 2010 р.

Верховна РадаКомітет Верховної Ради України з питань соціальної політики і праці вирішив рекомендувати парламенту ухвалити закон «О забезпеченні конституційних прав на здобуття пенсії громадянами України, що проживають закордоном», повідомляють «Подробности».

Законопроектом пропонується привести у відповідність з Конституцією України норми законів, що діють, згідно з якими, громадянам України, що виїхали за її межі, припиняється виплата трудових пенсій.

За словами автора законопроекту, народного депутата Олександра Фельдмана, обмеження, що існують в даний час, по виплаті трудових пенсій громадянам України – не лише абсурдні, але і антіконстітуционни. По відношенню до пенсіонерів, які проживають за кордоном і не отримують ні копійки із запрацьованого, наша держава поступає непривабливо, нецивілізованно і не справедливо.

Нагадаємо, Конституційний суд України в жовтні 2009 року визнав неконституційними положення закону «О загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» відносно призупинення виплати пенсій громадянам України на весь час їх мешкання за кордоном.

Крім того, КС звернув увагу ВРУ на необхідність приведення відповідно до Конституції України положень інших законів, що регламентують виплату пенсій пенсіонерам, що проживають за кордоном. Зокрема – закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби» і інших законів.

Парламентський комітет з питань соціальної політики і праці схвалив законопроект народного депутата Олександра ФЕЛЬДМАНА про пенсійне забезпечення українців, які проживають за кордоном.

Як повідомили УНІАН у прес-службі депутата, Комітет ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти в першому читанні законопроект О.ФЕЛЬДМАНА і Олега ГЕЙМАНА № 6695 «Про забезпечення конституційних прав на отримання пенсії громадянами України, які проживають за кордоном».

Зокрема, законопроектом пропонується привести у відповідність з Конституцією України норми чинних законів, згідно з якими громадянам України, які виїхали за її межі, припиняється виплата трудових пенсій. Таким чином, громадяни України, які мають право на отримання пенсій, зможуть одержувати встановлену їм пенсію, проживаючи за кордоном.

За словами О.ФЕЛЬДМАНА, існуючі на даний час обмеження щодо виплати трудових пенсій громадянам України не лише абсурдні, а й антиконституційні. «Щодо пенсіонерів, які проживають за кордоном і не одержують ані копійки із запрацьованого, на сьогодні, наша держава поводиться непривабливо, нецивілізовано і несправедливо», – вважає депутат.

Також у повідомленні нагадується, що у жовтні 2009 року Конституційний Суд України визнав за неконституційні положення закону «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» в частині припинення виплати пенсій громадянам України на весь час їх проживання за кордоном. Окрім того, КС звернув увагу ВР на необхідність приведення у відповідність до Конституції України положень інших законів, що регламентують виплату пенсій пенсіонерам, які проживають за кордоном.

Зокрема – Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби» та інших законів.

Набув чинності Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», за яким підлягають обов’язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відомості про народження особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб та розлучення, зміну імені, смерть.

Документом визначено, що органами державної реєстрації актів цивільного стану є відділи державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчі органи сільських, селищних і міських (крім міст обласного значення) рад. Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України.

Законом передбачено спрощення порядку розірвання шлюбу. Так, у разі розірвання  шлюбу в судовому порядку, рішення суду, яке набрало законної сили, надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення. Таким чином, не потрібно йти до органу державної реєстрації актів цивільного стану за одержанням свідоцтва про розірвання шлюбу. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду, яке набрало законної сили.

Водночас удосконалено порядок розірвання шлюбу особами, засудженими до позбавлення волі. З прийняттям Закону, на відміну від існуючого до цього часу порядку, розірвання шлюбу таких осіб не пов’язане із строком їхнього засудження. Вони матимуть можливість ініціювати питання розірвання шлюбу в судовому порядку або в органах державної реєстрації актів цивільного стану в разі відсутності спільних дітей за взаємною згодою з чоловіком чи дружиною.

Джерело: kmu.gov.ua